Wrocławskie krasnale – album kieszonkowy

W poprzedni weekend odbył się zlot Creative Day w Warszawie – świetna okazja by spotkać wiele kreatywnych dusz i wziąć udział w konkursach. We wpisie z magnesem z pokrywki pisałam że wykonałam jeszcze jedną pracę recyklingową na konkurs tam organizowany – album kieszonkowy.
Tematem konkursu była kieszonka i pierwotnym planem było wykonanie layouty scrapbookingowego z kieszonką – przecież obiecałam że pewnie jeszcze nie raz wykonam LO recyklingowe. Jednak ja mam tyle dżinsów odłożonych do przerobienia, że miałam zdecydowanie więcej niż jedną kieszonkę do wyboru. Postanowiłam zatem wykonać album, zastanawiałam się jednak jakie zdjęcia w nim zamieścić. Padło na zdjęcia Krasnali wrocławskich – od niemal dziesięciu lat czekały na oscrapowanie. Najpierw powycinałam tylne kieszonki ze starych jeansów w sumie z 6 par. Uzyskałam 6 kart albumu po 2 stronach minus okładki oraz 2 x 6 kieszonek do schowania dodatkowych zdjęć. Musiałam przemyśleć kilka kwestii: 1. czy kleić kieszonki czy zszyć? 2. jak połączyć karty? 3. czy zabezpieczać dziurki zrobione do spięcia albumu? Postanowiłam że album połączę pierścieniami, dziurki zabezpieczę, a kieszonki skleję. Przystąpiłam zatem do realizacji planu. Jako że nie mam takich oczek zaciskowych (kaletniczych), które ładnie by wyglądały po zaciśnięciu z obu stron, to najpierw zaznaczyłam i podziurkowałam każdą kieszonkę w odpowiednim miejscu. Potem pozaciskałam w odpowiednich miejscach oczka kaletnicze. Kolejnym etapem było sklejenie kieszonek – skleiłam je tyłami do siebie z użyciem kleju do tkanin i zostawiłam na noc żeby klej związał.
Do zdobienia wykorzystałam ścinki papierów scrapbookingowych, farbę akrylową i woski Inka Gold (turkusowy i złoty). Natomiast do przyklejania papierów i zdjęć użyłam medium żelowego. W międzyczasie kiedy to karty wysychały przygotowałam wkładki z dodatkowymi zdjęciami krasnali do których to usztywnienia wykorzystałam karton 300g Cansona. Nazwy krasnali przygotowałam za pomocą wytłaczarki napisów. Cały album dla lepszego efektu spięłam dodatkowo starym paskiem syna i gotowe.

P1010200

P1010201

P1010202

P1010203

P1010204

P1010205

P1010206

P1010207

Pochwalę się też że mój album wygrał – yuppii!

P1010198

Reklama

2 myśli w temacie “Wrocławskie krasnale – album kieszonkowy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s